اعطای مجوز فعالیت مرکز تخصصی آپا به دانشگاه جهرم توسط مقام عالی وزارت ارتباطات

1395-06-12
مدیریت انتشار

مورخ 26/5/ 95 جلسه شورای اداری شهرستان جهرم با حضور دکتر محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس آذری جهرمی و مهندس جهانگرد معاونان وزیر، در سالن علامه امینی جهرم برگزار گردید.

در ابتدا مهندس آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به فعالیت دانشگاه‌های مختلف در جهرم، این شهر را دارای پتانسیل قابل توجه در انجام فعالیت‌های علمی و تحقیقاتی دانست و با اشاره به شرکت‌های نوپای مستقر در مرکز رشد، شرکت‌های فناور را از جمله بسترهای ایجاد اشتغال در شهرستان دانستند.

در ادامه دکتر محمود واعظی مقام عالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسه شورای اداری شهرستان جهرم پس از اشاره به ویژگی‌های انقلابی مردم جهرم اظهار داشت: با توجه به رویکرد سازمان فناوری اطلاعات ایران مبنی بر اجرای طرح‌های کاربردی در حوزه امینت فناوری اطلاعات، دانشگاه جهرم به عنوان یکی از دانشگاه‌های همکار با مرکز ماهر انتخاب شده است. در ادامه جلسه مجوز فعالیت مرکز تخصصی آپا به دکتر مسعود نادریان رئیس دانشگاه جهرم توسط مقام عالی وزارت ارتباطات اعطا شد.

در مرکز آپا فعالیت‌هایی از قبیل تهدیدات رایانه‌ای، کشف آسیب‌پذیری‌ها، رسیدگی و کمک به سازمان‌های مختلف در هنگام بروز حوادث ناشی از حملات و رخدادهای امنیتی انجام آزمون نفوذ پذیری بر روی شبکه‌های رایانه‌ای و سامانه‌های نرم افزاری، ارائه طرح امنیت برای امن سازی شبکه‌های رایانه‌ای و خدمات آگاهی رسانی و آموزش عمومی و تخصصی مرتبط ارائه می‌شود.

شایان ذکر است؛ قبل از تشکیل جلسه شورای اداری، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم مهندس صحرائیان و اعضای شورای تامین از مرکز آپا دانشگاه جهرم بازدید نمود.

مهندس صحرائیان اظهار کرد: یکی از اهداف راه‌اندازی آپا در دانشگاه‌ جهرم تربیت متخصصان و فعالیت آنها می‌باشد تا دانشگاه از حالت تئوریک خارج شود و به صورت عملیاتی وارد فاز اجرایی و ارائه خدمات شوند.

ایشان در پایان بیان نمود: جا دارد از حمایت و پشتیبانی مجدانه امام جمعه محترم حضرت آیت الله دژکام و مهندس آذری جهرمی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و پیگیری‌های دکتر نادریان رئیس دانشگاه جهرم تقدیر و تشکر شود.

در اين جلسه، مهندس آذري معاون وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، به بيان الزامات و ظرفيت هاي كارآفريني در حوزه IT پرداختند و شناخت گپ هاي فناوري مورد نياز بازار، توجه به بازار جهاني و ظرفيت هاي تجاري جهان اسلام، توسعه ابزار هاي جديد و توجه به محتواي توليدي از جمله نكات مطرح شده توسط ايشان بود. در ادامه، حجت الاسلام والمسلمين بهادري مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه جهرم و مهندس صحرائيان معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان جهرم از حضور مهندس آذري و شركت اساتيد و دانشجويان دانشگاه جهرم در برنامه كارآفريني تقدير و تشكر نمودند.

ارتباط با ما

07154372274
apa@jahrom.ac.ir
apa.jahrom.ac.ir
استان فارس، جهرم، دانشگاه جهرم

آماز بازدید

  • بازدید فعال 12
  • بازدید امروز 67
  • بازدید کل 1375708
  • نشانی شما 172.30.21.1

مراکز همکار

مرکز امداد رایانه ای سازمان فناوری اطلاعات ایران سازمان پدافند غیرعامل