خدمات مرکز


مرکز آپا دانشگاه جهرم در راستای ارتقای امنیت کاربران و سازمان‌ها خدمات زیر را ارائه می‌دهد:

بررسی و کشف آسیب‌پذیری‌ها


رصد آسیب‌پذیری‌های موجود در پایگاه داده‌های مرجع، کشف آسیب‌پذیری‌های روز-صفر و تحلیل اثرات مخرب آنها بر دارایی‌ها و راهکارهای برطرف کردن آنها.

آگاهی‌رسانی


گزارش آسیب‌پذیری‌ها و حفره‌های امنیتی، انتشار اخبار و مطالب علمی، آموزشی و فنی.

تحقیق و توسعه


انجام فعالیت‏های تحقیق و توسعه بر روی پروژه‌های مرتبط با امنیت سایبری.

مشاوره امنیتی


ارائه مشاوره و خدمات نظارتی به همه سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی در زمینه امنیت اطلاعات از جمله مشاوره در خرید تجهیزات امنیتی، ارزیابی تجهیزات، طراحی امن شبکه، وارسی امنیتی برنامه‌های کاربردی و تحت وب، بررسی چک لیست‌های امنیتی سیستم‌های عامل و وب سرورها و همچنین نظارت (به عنوان شرکت ثالث مورد اعتماد مشتری) بر پروژه‌های امنیتی که برون‏سپاری شده‌اند.

آزمون نفوذپذیری


آزمون نفوذ جهت شناسایی و گزارش آسیب‌پذیری‌ها و ضعف‌های امنیتی موجود در پورتال‌ها، نرم‌افزارها، شبکه‌های کامپیوتری، سیستم‌های عامل، و خدمت ‏دهنده‌های وب و در صورت لزوم ارائه راهکار برای مرتفع شدن ضعف‌های امنیتی.

از جمله خدماتی که آپای این مرکز به متقاضیان خود ارائه می ‏دهد، آزمون نفوذپذیری است که بر اساس سرفصل استانداردهای جهانی موجود در این حوزه انجام می‌شود. آزمون نفوذ به سازمان‏ها این امکان را می ‏دهد که قبل از هکرها و مهاجمان بدخواه بتوانند ضعف‌های امنیتی شبکه کامپوتری خود را شناسایی کنند. آزمون نفوذ معمولا توسط یک تیم مستقل انجام می‌شود که به هکرهای قانونمند معروف هستند. نتیجه این آزمون که شامل کشف آسیب‌پذیری‌ها و پیکربندی‌های ناامن شبکه‌ها و سامانه‌های نرم‌افزاری است به صورت محرمانه به متقاضی اعلام می‌شود و در صورت نیاز نسبت مرتفع کردن آنها اقدام می‌شود.

خدمات آموزشی


آموزش یکی از اساسی ترین مراحل ارتقاء امنیت سازمانها محسوب میشود و انجام آن برای تمامی اعضای یک سازمان از بالاترین سطوح مدیریتی تا پایین ترین افراد، الزامی است.

در این حوزه مرکز تخصصی آپا دانشگاه جهرم با توجه به توصیه ها و روال های آموزش در دنیا و شرایط بومی ایران، رویکرد خاص خود را در ارائه این سرویس دارد. این مرکز معتقد است که خود مخاطبان بتوانند امنیت سیستم را تامین کنند. این امر نیازمند آن است که برنامه آموزش هر سازمان با توجه به شرایط آن سازمان تدوین شود.

ارتباط با ما

07154372274
apa@jahrom.ac.ir
apa.jahrom.ac.ir
استان فارس، جهرم، دانشگاه جهرم

آماز بازدید

  • بازدید فعال 9
  • بازدید امروز 936
  • بازدید کل 1378761
  • نشانی شما 172.30.21.1

مراکز همکار

مرکز امداد رایانه ای سازمان فناوری اطلاعات ایران سازمان پدافند غیرعامل