افزودن رمزنگاری نقطه به نقطه جهت مکالمات خصوصی در پیام رسان Skype

1396-11-07
مدیریت انتشار

مقدمه:

شرکت مایکروسافت قراردادی را با شرکت Signal ، جهت برقراری ارتباطات رمزشده نقطه به نقطه در برنامه پیام رسانSkype  منعقد نمود. رمزنگاری نقطه به نقطه تضمین می کند که به غیر از دو طرف ارتباط، هیچ شخص ثالثی حتی شرکت یا سرور واسط، امکان رمزگشایی داده ها را نخواهد داشت.

متن خبر:

پروتکل مورد استفاده  Signal، یک پروتکل رمزنگاری متن باز است که تبدیل به یک استاندارد گسترده شده است و در پیام رسان هایی همچون Facebook ، Whatsapp و Google Allo به منظور ارسال امن پیام به کار می رود.

ویژگی Private Conversations در پیام رسانSkype  ، یک قابلیت پیشرفته امنیتی است که امکان رمزنگاری نقطه به نقطه با یک لایه امنیتی جهت مکالمات صوتی، تصویری و متنی را فراهم می کند. این قابلیت تنها بین شما و یک شماره تماس قابل فعالسازی است و بر روی پیام های گروهی درست پشتیبانی نمی شود. برای فعال‌سازی این قابلیت در  Skype، برروی آیکون + کلیک کرده و گزینهNew Private Conversation را انتخاب کنید و بعد شماره ای که می خواهید با آن مکالمات امن داشته باشید را انتخاب نمایید. با امن سازی مکالمه یک آیکون قفل پس از نام تماس اضافه می شود.

بر خلاف Whatsapp، قابلیت رمزنگاری نقطه به نقطه به صورت پیش فرض در Skype فعال نیست و کاربر برای فعال نمودن آن باید گزینه  New Private Conversation را از منوی Compose برنامه انتخاب کند. متاسفانه قابلیت فوق برای رمزنگاری مکالمات تصویری پشتیبانی نمی شود اما همچنان با استاندارد رمزنگاری که مایکروسافت قبلاً در Skype ارائه نموده ، امن سازی شده است.

حتی با وجود فعال کردن قابلیت Private Conversations، برنامه Skype همچنان امکان دسترسی به برخی اطلاعات مربوط به مکالمه نظیر زمان شروع و مدت زمان مکالمه را دارد

- منبع:

https://thehackernews.com/2018/01/skype-encrypted-calls.html

ارتباط با ما

07154372274
apa@jahrom.ac.ir
apa.jahrom.ac.ir
استان فارس، جهرم، دانشگاه جهرم

آماز بازدید

  • بازدید فعال 11
  • بازدید امروز 939
  • بازدید کل 1378764
  • نشانی شما 172.30.21.1

مراکز همکار

مرکز امداد رایانه ای سازمان فناوری اطلاعات ایران سازمان پدافند غیرعامل