حذف برخی برنامه های مشکوک به تروجان توسط گوگل از فروشگاه Play Store به دلیل اختلال در سرویس های دسترسی اندرویدی(Android Accessibility Services)

1396-09-13
مدیریت انتشار

با توجه به روند افزایشی استفاده از بدافزارها و تبلیغ افزارها که موجب اختلال در سرویس های دسترسی اندرویدی گوگل شده است، این شرکت تصمیم گرفت تا تصمیمات سخت گیرانه ای را در قبال این گونه برنامه ها اتخاذ نماید. بر این اساس با ارسال ایمیل به برنامه نویسان اندرویدی خود از آنان خواسته تا ظرف مدت 30 روز کدهایی بنویسند تا کاربران غیرفعال شده و برنامه های آپلود شده توسط آنان به طور کامل از فروشگاه Play Store حذف شوند.

بسیاری از برنامه های اندرویدی از API دسترسی اندرویدی به خاطر امکانات آن بهره گیری می کنند اما در چند ماه گذشته برخی بدافزارها از جمله Bankbot و باج افزار Double Locker از این قابلیت جهت نفوذ به تجهیزات اندرویدی استفاده کرده اند.

شرکت گوگل اعلام کرده است که این مشکل را با انتشار سیستم عامل Android Oreo برطرف خواهد کرد. اگر چه فرصت 30 روزه گوگل به برنامه نویسان جهت رفع مقتی این مشکل موجب می گردد تا هکرها به فکر روشی متفاوت جهت جایگرین کردن سرویس دسترسی اندروید باشند.

- منبع:

https://thehackernews.com/2017/11/android-accessibility-services.html

ارتباط با ما

07154372274
apa@jahrom.ac.ir
apa.jahrom.ac.ir
استان فارس، جهرم، دانشگاه جهرم

آماز بازدید

  • بازدید فعال 8
  • بازدید امروز 83
  • بازدید کل 1383377
  • نشانی شما 172.30.21.1

مراکز همکار

مرکز امداد رایانه ای سازمان فناوری اطلاعات ایران سازمان پدافند غیرعامل